best css templates
Mobirise

OYUN HAKKINDA


Mobirise

Analitik ve mantıksal düşünme yeteneğini geliştirir.

Mobirise

Algoritmik sezgi gücünü geliştirir.

Mobirise

Karmaşık sorunları nasıl çözeceğini ve bir grupta nasıl çalışacağını öğretir.

Mobirise

Eğitimin erken aşamalarında, programlama öğretiminde yeterliklerin geliştirilmesini destekler..

OYUNUN BİLEŞENLERİ

Scottie Go! gençlere programlama öğretmek için yenilikçi bir oyundur. Oyuncular tarafından programlama komutları oluşturmak için kullanılan mukavva legolar ile Scottie'yi ve diğer karakterleri harekete geçirecek görevler atayan ve öngörülen çözüm için, geliştirilen algoritmanın akış şemasını tarayan (fotoğrafını çeken) uygulamanın birleş,iminden oluşmaktadır.

Legolar

Mukavva Legolar, Scottie tarafından gerçekleştirilecek komutları yazmak için kullanılır. Ayrıca tanımlanmış bir hedefleri vardır: oyuncuların döngüler, koşullu koşullar, değişkenler veya işlevler gibi temel programlama kavramlarını edinmelerine izin veriyorlar.
.

Mobirise
Mobirise

Uygulama

Uygulama, bir fotoğrafı veya videoyu çekerek komutları taramayı sağlar. Komut tarandıktan sonra, Scottie adım adım ilerleyecek ve oyuncu, görevin doğru şekilde yerine getirilip getirilmediğini görebilecektir.

Scottie Go ile Dersler!

Scottie Go! kodlamanın temel komutlarından, döngüler, koşullar ve değişkenler ile fonksiyonlara kadar uzanan bir alanı kapsadığından programlama ile ilgili temel kavramları içerir; programlamayı tanıtmak ve öğretmek için temel bir araç olarak kullanılabilir.
Modüler içerik sayesinde, daha önce programlama öğretmek için kullanılmış olan diğer araçların tamamlayıcısı olarak hizmet edebilir.
Mukavva legolara atfedilmiş benzersiz bir kodlama arabirimi ile oyun çocuk dostu hatta, grup çalışması içinde daha az görev alma kaygılarından korkmadan takım çalışmalarına katılmasını sağlar.

© Copyright 2018 TOTAL Bilişim Ltd. Şti. - Tüm hakları saklıdır.