html5 templates
Nasıl Oynanır ?

Nasıl Oynanır ?

Mobirise

Uygulamayı indirin.

Mobirise

Bir görev seçin ve çözüm için çalışma yapın.

Mobirise

Düşündüğünüz çözüm için legoları mantıksal sırada yerleştirin.

Mobirise

Uygulamayı kullanarak akış şemasının resmini çekin.

Mobirise

Kendi cihazınızı kullanarak, görevin doğru yaılıp yapılmadığını test edin.

Scottie Go! oyunu , birkaç düzine saatinizin çok eğlenceli ve öğretici olarak kullanmanızı sağlayan 7 modüle bölünmüş 60 görevden oluşmaktadır.

Oyun seti, kodlama yaparken kullanacağınız 179 blok, bir kullanım kılavuzu, oyun tahtası ve lisans kodu içeren bir kutudur. Mobil cihaz sete dahil değildir.

Oyuncu uygulamada bir görev seçer ve oyun tahtası üzerine legoları doğru sırayla yerleştirerek bir program yazar. Program, ana karakterin, yani Scottie'nin hareketlerini denetler.

Ardından oyuncu, bilgisayar, akıllı telefon veya tablete indirdiği Scottie Go uygulamasını kullanarak programı tarar!

Program tarandıktan sonra Scottie, oyun tahtasında yer alan talimatları cihaz ekranında yerine getirecektir.

Oyuncu, görevin doğru yapılıp, yapılmadığını kullandığı cihazda görecektir.

Oyun 6 yaşından büyük çocuklar için tasarlanmıştır. Scottie Go! tek bir oyuncu tarafından oynanabileceği gibi, 2-3 kişilik gruplar halinde harika ekip çalışması sağlar.

Çok genç oyuncular için oyunun ilk seviyelerinin bir yetişkinin yardımıyla tamamlanması önerilir.

OYUN EVRELERİ
  1. GÖREV ATAMA - Uygulama, oyuncuya bir görev atar. Oyuncular görevleri okur ve analiz eder. Daha sonra Scottie'yi doğru noktaya getirecek, engelleri önleyecek, nesneleri alacak, bir cihazı başlatacak vb. Komut dizisini planlıyorlar. Tüm bu eylemlerin kombinasyonu, hedefin tamamlanmasına neden olacak.
  2. KOMUTLARIN YAZILMASI - Oyuncu, komut yazmaya başlar. Her komut START bloğu ile başlar ve FINISH parçasıyla biter. Bu iki blok arasında oyuncular komut bloklarını sıralayarak yerleştirir. Bazı komutlar bir parametre gerektirir, örneğin verilen bir karakterin atması gereken adım sayısı.
  3. ÇÖZÜMÜN KONTROLÜ - "Kamera" düğmesine tıkladıktan sonra, oyuncular tarama moduna geçecektir. Bu noktada komut tescillenir, algılanır ve yorumlanır ve saniyenin biraz altındayken Scottie'nin harekete dönüştürülür. Uygulama aynı zamanda önerilen komutun doğruluğunu analiz edecek ve hedeflerin başarıyla tamamlandığını kontrol edecektir. Görevi tamamladıktan sonra, oyuncular biraz geribildirim alıyor. Komut doğruysa, Scottie görev yapacak, yoksa oyunculara komutun yeniden yazılması istenecektir. Komut çok uzunsa, oyuncuların optimize etmeleri (yani kısaltılması için) teşvik edilecektir.
Sınıfta ve Sınıf Dışı KODLAMA
  • Scottie Go! çeşitli yerlerde, çeşitli vesilelerle, farklı cihazlarda ve farklı şekillerde dersler vermenizi sağlar. Bir cihaza (Android veya iOS mobil cihaz veya Windows'lu bir PC) kurulumdan sonra oyun internet bağlantısı gerektirmez; bu da istediğiniz yerde bir sınıfı çalıştırmanın mümkün olduğuna, hatta bir yerde BT altyapısı yok, örn. okul ortak odaları, koridorları ya da hatta binanın dışında.
  • Her öğrenci için yeterli cihaz yoksa bile oyun etkili bir şekilde kullanılabilir. Yalnızca öğretmenin bir bilgisayar aygıtı olsa bile, görevler bir ekranda gösterilebilir; Öğrenciler komut satırlarını tamamladıktan sonra öğretmen onları bilgisayar cihazı ile tarayarak test edebilir. Öğretmen, komut satırının resmini çekmeden önce öğrencinin hesabına geçebilir, böylece öğrencilerin sonuçları saklanır.
SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Windows Tabanlı PC için

32 veya 64 bit Windows 7/8/10, 2 GB RAM, çift çekirdekli işlemci 1.33GHzr, USB web kamera (otomatik odaklamalı 2Mpx). (Uygulama Windows kullanan akıllı telefonları desteklemez)

Andrid Tabanlı Cihazlar için 

Sistem sürümü 4.1.2 veya üstü, çift çekirdekli işlemci 1.2 GHz, arka kamera (otofokus ile 2Mpx)

IOS Tabanlı Cihazlar için

Sistem sürümü 8 veya üstü, iPhone 5s veya üstü, 4. nesil iPad veya üstü.

© Copyright 2018 TOTAL Bilişim Ltd. Şti. - Tüm hakları saklıdır.